Zoom – rozwiązania dla edukacji

Zoom tymczasowo usunął 40-minutowy limit darmowych kont Basic dla szkół podstawowych i średnich dotkniętych koronawirusem.


AKTUALIZACJA – GRUDZIEŃ 2021: Zoom nie przyjmuje już nowych próśb o zniesienie 40-minutowego limitu spotkań na darmowych kontach Basic dla szkół na całym świecie. Jednak w celu wsparcia szkolnictwa podstawowego i średniego (K-12) oraz ze względu na trwającą pandemię Zoom będzie nadal znosić 40-minutowy limit czasu na istniejących kontach do 30 czerwca 2022.


Nowoczesna nauka dla współczesnego studenta

Zoom pomaga uniwersytetom i szkołom poprawiać wyniki uczniów dzięki bezpiecznym usługom wideokonferencyjnym dla zajęć lekcyjnych, pracy, spotkań administracyjnych i nie tylko. Dzięki elastycznym planom edukacyjnym Zoom zapewnia rozwiązania spełniające potrzeby każdej szkoły np. takie jak:

  • Zabezpieczenia wirtualnej klasy – ustawienia bezpieczeństwa dla nauczycieli i administratorów zapewniają wolne od zakłóceń zajęcia wirtualne.
  • Maksymalizowanie zasobów szkolnych – możliwość wykorzystania posiadanych już zasobów i sprzętu, aby rozszerzyć swoje możliwości i ofertę edukacyjną.
  • Poprawianie wyników nauczania – zwiększenie udziału uczniów i efektywności nauki dzięki wirtualnym i hybrydowym salom lekcyjnym.
Źródło: https://zoom.us

Dzięki Zoom możliwe jest udostępnianie treści jednym kliknięciem. Nauczyciel oraz uczniowie mogą nanosić adnotacje lub korzystać z tablicy w tym samym czasie. Zoom bezproblemowo integruje się między innymi z Moodle, Canvas, Desire2Learn, Sakai i Blackboard.

Na platformie Zoom można organizować wirtualne zajęcia, czy korepetycje, które dają uczniom możliwość uczenia się poza salą lekcyjną. Dzięki Zoom można stale ulepszać i rozszerzać zajęcia, wykorzystując zaawansowane narzędzia do współpracy, takie jak: pokoje spotkań, wielokrotne udostępnianie treści, ankiety oraz czaty grupowe. Pozwala tworzyć i zmieniać treści wideo w łatwe do przyswojenia filmy, które pozwolą uczniom uczyć się we własnym tempie.

Zoom umożliwia również pracownikom administracyjnym i wykładowcom w całej szkole, na bezpośrednie spotkania, co ułatwia współpracę między nimi.

Dodatkowo nauczyciele mogą włączyć opcje sprzętowe, które znacznie poprawiają jakość nauczania i uczenia się dla każdego. Od konfiguracji klasowych po urządzenia usprawniające naukę zdalną lub hybrydową.

Polecamy różnorodny sprzęt, który pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej: https://zoom-polska.pl/rekomendowany-sprzet/

Źródło: https://zoom.us

Zoom w klasie zapewnia:

  • Wideo i dźwięk HD
  • Wyjątkową przejrzystość i jakość zajęć wirtualnych i hybrydowych.
  • Bezpieczeństwo i zgodność
  • Zgodność z FERPA/HIPAA i 256-bitowe szyfrowanie.
  • Możliwość nagrywania sesji i transkrypcja
  • Możliwość nagrywania zajęć i lekcji, aby umożliwić uczniom naukę we własnym tempie.

Aby sprawdzić czy Twoje konto zostało już włączone zaloguj się na stronie: https://zoom.us/education.

Jeśli nie, kliknij „Poproś o ofertę”, aby poprosić o dodanie Twojej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.