Jak zmienić język Zoom na polski?

Klasa zdalna

Zoom staje się bardziej dostępny dla każdego użytkownika. Firma wprowadziła nowe aktualizacje, które pomogą zwiększyć skuteczność komunikacji zdalnej, w tym możliwość wybrania języka polskiego!

Wcześniej Zoom był dostępny w kilku językach, wśród których najczęściej używanym wśród polskich użytkowników był język angielski, co jednak utrudniało niektórym korzystanie ze wszystkich funkcji platformy, w szczególności z bardziej zaawansowanych. Teraz każdy ma możliwość zmienić język wyświetlany w aplikacji Zoom oraz na stronie internetowej za pomocą tego artykułu.

Przygotowaliśmy dla Państwa krótką instrukcję po uruchomieniu języka polskiego:

Warunki wstępne do zmiany języka w Zoom:

  • Windows: wersja 3.5.53922.0613 lub nowsza
  • macOS: wersja 3.5.53922.0613 lub nowsza
  • Linux: wersja 3.5.53922.0613 lub nowsza

Uwaga: Obsługa języka polskiego wymaga wersji 5.8.6 lub wyższej.

Aby zmienić język na swoim laptopie lub komputerze musisz zaktualizować aplikację Zoom do najnowszej wersji. Jeżeli masz ustawiony język polski jako domyślny język systemu operacyjnego, to aplikacja automatycznie przełączy się na język polski po uruchomieniu aktualizacji.

Sprawdź nasz artykuł: Jak zaktualizować Zoom do najnowszej wersji?

Zmiana języka w systemie Windows:

Aby zmienić język aplikacji w systemie Windows musisz podjąć kilka prostych kroków. Najpierw uruchom aplikację na swoim komputerze. Kliknij ikonę na pasku powiadomień ^ w prawym dolnym rogu paska zadań Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Zoom na pasku powiadomień.

Obraz pulpitu komputera, pokazujący ikonę Zoom

Najedź kursorem na Zmień język i wybierz język polski.

Aplikacja Zoom uruchomi się ponownie i będziesz musiał ją otworzyć lub zalogować się ponownie, jeśli byłeś zalogowany.

Zmiana języka w systemie mcOS:

Uruchom aplikacje ZOOM na swoim komputerze lub laptopie. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Zoom. Najedź kursorem na Przełącz języki i wybierz język polski.

Zmiana języka w systemie Linux:

Uruchom aplikacje Zoom na swoim komputerze lub laptopie. W prawym górnym rogu ekranu Działania kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Zoom, a następnie kliknij Przełącz języki. Wybierz język polski. Aplikacja Zoom uruchomi się ponownie i będziesz musiał ją otworzyć lub zalogować się ponownie, jeśli byłeś zalogowany.

Zmiana języka w przeglądarce:

Możesz zmienić język swojej strony internetowej Zoom, zarówno będąc zalogowanym jak i niezalogowanym na swoje konto.

Jeśli nie jesteś zalogowany na swoje konto:

Przewiń w dół dowolnej strony w witrynie Zoom. W prawym dolnym rogu strony kliknij menu rozwijane Język. Wybierz swój język. Strona natychmiast zmieni się na wybrany język.

Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto:

Przejdź do profilu.

W prawej części strony kliknij Edytuj po prawej stronie opcji Język. Wybierz swój język z menu rozwijanego. Kliknij Zapisz zmiany.

Zmiana języka w aplikacji mobilnej:

W systemach Android i iOS język Zoom jest określany przez domyślny język systemu operacyjnego. Aby zmienić język w Zoom, musisz zmienić język systemu operacyjnego. (Jeżeli masz ustawiony język Polski jako domyślny, ale język aplikacji nadal się nie zmienia, to musisz sprawdzić, czy masz zaktualizowaną wersję aplikacji).

Chcesz rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie obsługi  Zoom? Zapraszamy na nasze szkolenia!