Widok „Immersive View” – nowy sposób na spotkanie Zoom

Immersion View w Zoomie

Zoom wprowadził nowy, nieszablonowy, bardziej angażujący i oparty na współpracy sposób na spotkania. Nowa funkcja nosi nazwę Immersive View i jest to nowy widok. Immersive View umożliwia gospodarzom rozmieszczenie uczestników spotkania lub panelistów podczas webinarów na jednym, wirtualnym tle. Funkcja sprawia wrażenie, że wszystkie osoby znajdują się w jednym miejscu, co pozwala na współpracę w spójnej, wirtualnej przestrzeni.

Dzięki tej funkcji można zgromadzić 25 uczestników w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć wrażenie przebywania w klasie, sali konferencyjnej, czy  innym, ulubionym miejscu, w którym można spotkać się z przyjaciółmi.

Gospodarze spotkań i webinarów mogą wybrać widok podczas spotkania Zoom w taki sam sposób, w jaki wybiera się widok mówcy lub galerii. Po włączeniu Immersive View gospodarze będą mieli opcję automatycznego lub ręcznego umieszczania uczestników w wybranej przez siebie wirtualnej scenie. Prowadzący mogą również łatwo przenosić uczestników po tej scenie, a nawet zmieniać rozmiar obrazu uczestników, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd ekranu.

Gospodarze mogą również w dowolnym momencie łatwo zmienić scenę lub powrócić do widoku mówcy lub galerii. Zoom udostępnił kilka scen na początek, ale można także dodać własne. Gospodarze mogą nawet używać własnego wideo jako sceny Immersive View, przenosząc uczestników w ich osobiste wirtualne tło.

Widok Sali konferencyjnej w Zoomie

Poniżej kilka dodatkowych szczegółów na temat widoku immersyjnego Zoom:

Czy mam dostęp do Immersive View w Zoomie?

Widok immersyjny jest dostępny dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows i MacOS. Jest domyślnie włączony dla wszystkich bezpłatnych i pojedynczych kont Pro korzystających z wersji Zoom 5.6.3 lub nowszej. Jeżeli korzystasz ze starszej wersji, musisz zaktualizować aplikację Zoom (https://zoom-polska.pl/jak-zaktualizowac-zoom-do-najnowszej-wersji/). Immersive View można włączyć lub wyłączyć  w ustawieniach swojego konta, na stronie internetowej www.zoom.us.

Co jeśli niektórzy uczestnicy korzystają ze starszych wersji Zoom?

Po włączeniu widoku immersyjnego osoby korzystające z aplikacji Zoom Desktop i aplikacji mobilnych, które nie obsługują widoku immersyjnego, będą nadal widzieć innych uczestników spotkania w widoku galerii lub widoku mówcy z prostym, czarnym tłem. Inni uczestnicy spotkania nadal będą widzieć tych nieobsługiwanych uczestników w Immersive View z ich oryginalnym tłem.

Ilu uczestników może być jednocześnie na ekranie?

Obecne tła mogą pomieścić do 25 uczestników. Również z różnymi układami dla mniejszych grup. Liczba na każdym kafelku tła wskazuje, ile osób może pomieścić. Najlepiej włączyć scenę, która jest zgodna z rozmiarem spotkania.

Włączanie Immersive view
Co się stanie, jeśli na spotkaniu będzie więcej niż 25 osób?

Dodatkowi uczestnicy wyświetlają się na pasku miniatur u góry ekranu. Nadal można zapraszać uczestników na spotkanie i wpuścić tylu uczestników, na ilu pozwala licencja. W przypadku dużych spotkań zalecamy inny widok np. widok galerii.

Czy można korzystać z widoku immersyjnego w Breakout Rooms?

Obecnie Immersive View nie jest dostępny w pokojach Breakout Rooms.

Co się stanie, gdy gospodarz udostępni swój ekran?

Widok immersyjny zakończy się i zostanie zastąpiony przez wspólny ekran. Po zatrzymaniu udostępniania widok immersyjny włączy się ponownie z tymi samymi pozycjami, co poprzednio.

Jak Immersive View działa podczas webinaru?

Podczas korzystania z widoku immersyjnego na webinarze, prowadzący i paneliści są razem na wirtualnym tle. Natomiast uczestnicy webinaru tylko oglądają scenę.

Czy widok immersyjny pojawi się w nagraniach spotkań?

Nagrywanie widoku immersyjnego jeszcze nie działa. Na nagraniu w chmurze i lokalnie pojawi się widok galerii lub widok mówcy. Zależy to od ustawień nagrywania, jakie były używane przed uruchomieniem widoku Immersive View.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o nowościach w Zoomie lub poznać inne funkcje – zapisz się na szkolenie.

Szkolenia:  https://zoom-polska.pl/szkolenia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.