Profesjonalny dźwięk z Zoomem w trybie High-Fidelity Music Mode

Źródło: https://blog.zoom.us/wp-content/uploads/2020/09/zoom-high-fidelity-music-mode-1820x1365.jpg

Platforma Zoom doskonale radzi sobie z redukcją szumów  w tle. Podczas spotkania chcemy, aby było dobrze słychać nas, a nie kosiarkę sąsiada czy szczekającego psa. Ale co jeśli muzyka jest gwiazdą programu i  chcielibyśmy wyeksponować dźwięk w tle?

Zoom właśnie wprowadził tryb muzyczny High-Fidelity, zaprojektowany w celu zapewnienia profesjonalnego dźwięku i optymalizacji wszelkiego rodzaju przypadków użycia dźwięku i muzyki w spotkaniach Zoom Meetings. Tryb muzyczny High-Fidelity zapewnia profesjonalny dźwięk od jednego użytkownika Zoom, przesyłany strumieniowo do jednego lub więcej słuchaczy. Jest idealny dla nauczycieli sztuk teatralnych, muzyki, autorów piosenek i każdego, kto szuka bogatego, profesjonalnego dźwięku podczas wideokonferencji.

Usłysz różnicę

Źródło: https://player.vimeo.com/video/454863596?dnt=1&app_id=122963

Dostępna dla użytkowników systemów Windows i Mac. Opcja High-Fidelity znajdująca się w ustawieniach Advanced Audio poprawia tryb Original Audio oraz:

  • wyłącza usuwanie echa i przetwarzanie końcowe,
  • eliminuje kompresję dźwięku,
  • podnosi jakość kodeka audio.
Źródło: https://blog.zoom.us/wp-content/uploads/2020/09/high-fidelity-music-mode-1-1024×504.png

Dźwięk hi-fi jest dostępny za pośrednictwem wiodącej w branży usługi VoIP Zooma. Wszystko to jest możliwe, ponieważ VoIP wykorzystuje dźwięk szerokopasmowy o wyższej czystości (HD) zamiast wąskopasmowego dźwięku używanego przez większość linii PSTN, które mogą stłumić dźwięk.

Korzystanie z trybu High-Fidelity

W sytuacji, gdy każdy szczegół dźwięku jest istotny, tryb muzyczny hi-fi Zoom wzbogaca już i tak czysty dźwięk. Tryb ten jest szczególnie przydatny w przypadku:

  • Wirtualnych lekcji muzyki: nauczyciel słyszy czy uczeń śpiewa lub gra czysto.
  • Występów na żywo: widzowie mogą poczuć się jak podczas występów na żywo, które są ograniczone z powodu nakazów dystansowania społecznego.
  • Pisania piosenek: artyści pisząc nowe utwory mogą konsultować się z innymi za pomocą Zoooma.
  • Zajęć z tańca, fitness i jogi: można poczuć się jak w studiu baletowym, na sesji treningu interwałowego o wysokiej intensywności czy zajęciach oddechowych.

Dźwięk High-Fidelity ma również zastosowania poza muzyką. ”Zdalny lekarz” wyraźnie słyszy trudności w oddychaniu pacjenta lub dokuczliwy kaszel. Stetoskopy cyfrowe mogą wykrywać słabe bicie serca lub słyszeć głos starszych pacjentów, który jest cichy lub odległy. Dźwięk jest ważną częścią wielu diagnoz, a dzięki trybowi hi-fi jest jeszcze wyraźniejszy.

Wiele szkół muzycznych, włącznie z Yale School of Music przewodziło rozwojowi trybu High-Fidelity, dzięki temu jest on sprawdzony oraz idealnie dopasowany do potrzeb każdego. Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem zawodowym, akademickim, czy dopiero zaczynasz uczyć się gry na instrumencie z wirtualnym instruktorem, Zoom pomaga zapewnić najwyższej jakości wrażenia dźwiękowe.