Nowe funkcje Zoom Rooms przydatne podczas pracy hybrydowej

Smart Gallery Zoom Rooms

Zoom wprowadził nowe aktualizacje, aby usprawnić pracę zdalną oraz hybrydową. Nowe rozwiązania nie tylko uproszczą pracę, ale także umożliwią bezdotykową obsługę sali konferencyjnej i poszerzą jej możliwości. Poniżej znajdują się niektóre z najnowszych aktualizacji Zoom Rooms.

Inteligentna galeria (wersja beta)

Zoom uruchomił pierwszą wersję funkcji inteligentnej galerii. Funkcja wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wyświetlić widok z jednej kamery wielu osób w Zoom Room. Pozwala to wyświetlać oddzielnie uczestników spotkania znajdujących się w sali konferencyjnej. Zdalni uczestnicy spotkania mogą mieć trudności z wyraźnym widzeniem osób, gdy inni uczestnicy znajdują się w tej samej sali. Aby rozwiązać ten problem, Smart Gallery wyświetla wiele kanałów wideo z jednej sali konferencyjnej. Dzięki temu kamery mogą bardziej skupiać się na grupach uczestników i wyraźniej wyświetlać poszczególne osoby innym uczestnikom. Wersja beta Smart Gallery jest już dostępna dla rozwiązań  Neat i Poly. Jeszcze w tym roku będzie działać na urządzeniach Logitech i DTEN D7. Zoom planuje wprowadzić tę funkcję także do innych urządzeń w późniejszych wersjach.

Sprawdź specjalne monitory DTEN D7 certyfikowane pod Zoom!

Natywne polecenia głosowe (wersja beta)

W wersji beta dostępna jest też funkcja poleceń głosowych dla Zoom Rooms. Funkcja jest obsługiwana na wszystkich urządzeniach. Dzięki rozszerzonemu zestawowi poleceń uczestnicy spotkań mogą teraz używać poleceń głosowych, takich jak „rozpocznij spotkanie”, „opuść spotkanie” i nie tylko. To jeszcze bardziej zwiększa możliwości i ułatwia współpracę. Dzięki tej funkcji uczestnicy mogą skutecznie i bezpiecznie obsługiwać spotkanie bez użycia rąk. Wystarczy powiedzieć „Hello Zoom”, aby rozpocząć.

Czat na spotkaniu w Zoom Rooms

Od teraz uczestnicy spotkania dołączający z urządzeń Zoom Rooms mogą korzystać z czatu za pomocą kontrolera lub ekranu dotykowego. Funkcja ta daje użytkownikom dołączającym do spotkania z Zoom Rooms takie same możliwości, jakie mają osoby korzystające z komputera stacjonarnego czy laptopa.

Sprawdź najnowsze zestawy wideokonferencyjne Yealink certyfikowane pod Zoom.

Sala konferencyjna

Większa kontrola nad webinarami w Zoom Rooms

Teraz osoby korzystające z Zoom Rooms mają jeszcze większą kontrolę nad webinarami, uczestnikami i panelistami. To pozwala na wykonywanie takich czynności, jak blokowanie webinaru, wyciszanie panelistów, pozwalanie uczestnikom na podniesienie ręki i nie tylko.

Chcesz zorganizować profesjonalny webinar lub wydarzenie online? Oferujemy profesjonalną obsługę wydarzeń zdalnych oraz hybrydowych. Dowiedz się więcej.

Ujednolicone zarządzanie urządzeniami

Aby uprościć korzystanie z Zoom Rooms i zarządzanie różnymi urządzeniami, Zoom połączył zarządzanie urządzeniami Zoom Phone, Zoom Room i Digital Signage w nową, ujednoliconą sekcję zarządzania urządzeniami. Pozwala to na przeglądanie i zarządzanie ustawieniami sprzętu z jednego miejsca.

Korzystanie z białej tablicy

Bardzo przydatną funkcją podczas spotkań Zoom Rooms jest korzystanie z tablicy. Jeśli nie posiadasz jeszcze odpowiedniego sprzętu do wideokonferencji w sali konferencyjnej lub wykładowej, warto rozważyć  monitory All-In-One, certyfikowane pod Zoom, z ekranem dotykowym, takie jak DTEN, Avocor i inne. Monitory te są wyposażone w zintegrowaną kamerę, głośnik i mikrofon, jednocześnie wykorzystują bogatą w funkcje platformę Zoom Rooms, aby zapewnić wszystkie możliwe funkcje. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w spotkaniu Zoom, czy nie, możesz skorzystać z tablicy lub dodawać notatki na zawartości udostępnianej bezprzewodowo z laptopa, tabletu lub smartfona.

Monitor DTEN D7

Aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach i funkcjach Zoom Rooms oraz poznać najlepszy sprzęt do wyposażenia sal konferencyjnych – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.