Nowe certyfikaty bezpieczeństwa Zoom

Obraz przedstawia mężczyznę podczas prowadzania wideokonferencji z wykorzystaniem komputera stacjonarnego.

Środowisko Zoom jest tworzone z myślą o niezawodnej komunikacji. Potrzeby użytkowników w zakresie bezpieczeństwa i prywatności pomagają wyznaczać kierunek nowym aktualizacjom platformy. Zoom uzyskuje certyfikaty bezpieczeństwa i spełnia odpowiednie standardy, dotyczące ochrony danych osobowych. Wszystko po to, aby umożliwić bezpieczną wymianę informacji na całym świecie.

Przyjrzyjmy się niektórym certyfikatom, a także odpowiednim funkcjom, które mogą pomóc użytkownikom zachować bezpieczeństwo.

Nowe certyfikaty bezpieczeństwa Zoom

  • UK Cyber Essentials Plus to wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii oraz znany w branży program certyfikacji. Jego celem jest pomoc organizacjom w wykazaniu bezpieczeństwa operacyjnego przed typowymi zagrożeniami cybernetycznymi. Uzyskanie przez platformę Zoom certyfikatu Cyber Essentials Plus świadczy o zaangażowaniu platformy w bezpieczną komunikację poprzez opracowanie programu, który ułatwia lokalnym klientom ocenę systemów informatycznych.
  • DTAC: Digital Technology Assessment Criteria (DTAC), czyli kryteria oceny technologii cyfrowej. Pomagają zapewnić użytkownikom z branży opieki zdrowotnej pewność, że używane przez nich cyfrowe narzędzia, takie jak Zoom, spełniają standardy bezpieczeństwa klinicznego, ochrony danych, bezpieczeństwa technicznego, interoperacyjności, użyteczności i dostępności. Organizacje opieki zdrowotnej mogą używać ich do oceny dostawców w momencie zakupu usługi, aby upewnić się, że nowe technologie cyfrowe spełniają minimalne standardy.
  • DCB0129 to standard zarządzania ryzykiem klinicznym, który umożliwia producentom oprogramowania IT dla organizacji opieki zdrowotnej wykazanie klinicznego bezpieczeństwa ich produktów i zapewnia zestawu wymagań odpowiednio ustrukturyzowanych. W celu zapewnienia skutecznego stosowania zarządzania ryzykiem klinicznym.
Obraz przedstawia lekarkę podczas wideo rozmowy z pacjentem z wykorzystaniem laptopa.

Funkcje Zoom zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i prywatności

Użytkownicy platformy mogą liczyć na ochronę danych osobowych. Niezależnie od tego, czy wykorzystują platformę Zoom do wirtualnego nauczania i uczenia się, umawiania teleporad z lekarzem czy też do kontaktowania się z obywatelami jako organizacja rządowa. Tym celom służą unikalne funkcje bezpieczeństwa i prywatności, które pomagają chronić ważne informacje:

  • Kontrola routingu danych: Właściciele kont i administratorzy kont płatnych mogą dostosować, które centra danych przetwarzają dane przesyłane z ich spotkań i webinarów. Czyli innymi słowy, dane, które aktywnie przemieszczają się z jednej lokalizacji do drugiej przez Internet. Można wybrać lub odrzucić konkretny region centrum danych na potrzeby transferu danych. Ta funkcja zapewnia większą kontrolę nad tym, gdzie przenoszone są dane.
  • Zaawansowane szyfrowanie czatu: Pozwala na bezpieczną komunikację, gdzie tylko zamierzony odbiorca może przeczytać zabezpieczoną wiadomość. Zoom używa zarówno asymetrycznych jak i symetrycznych algorytmów do szyfrowania sesji czatu. Klucze prywatne są generowane na urządzeniu i nie są udostępniane. Uniemożliwia to podsłuchiwanie i naruszanie sesji. Przesyłane dane czatu są szyfrowane przy użyciu szyfrowania TLS.
  • Szyfrowanie end-to-end (E2EE): Szyfrowanie end-to-end korzysta z tego samego szyfrowania co metoda GCM. Jedyna różnica polega na tym, gdzie znajdują się klucze szyfrujące. W zwykłych spotkaniach serwery Zooma generują klucze szyfrujące, które są następnie rozsyłane uczestnikom spotkania za pomocą aplikacji Zoom podczas dołączania. W opcji E2EE to gospodarz spotkania generuje klucze szyfrujące i używa kryptografii do dystrybucji kluczy. Serwery Zoom stają się jedynie nieświadomymi przekaźnikami i nigdy nie widzą kluczy wymaganych do odszyfrowania treści spotkania. Gwarantuje to, że żadna strona trzecia – w tym Zoom – nie ma dostępu do prywatnych kluczy spotkania.

Dowiedz się więcej ->>

Żródło: https://blog.zoom.us/pl/security-in-the-uk-certifications-features-programmes/

Oczywiście funkcji bezpieczeństwa jest dużo więcej. Jeżeli chcesz poznać także inne opcje i sprawić, aby Twoje spotkania były skutecznie zabezpieczone – koniecznie zapisz się na szkolenie z obsługi Zooma: https://zoom-polska.pl/szkolenia-zoom/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.