Jak włączyć i wyłączyć filtry i wirtualne tło na Zoomie?

Filtry i tło Zoom

Filtry na Zoomie wykorzystywane są szczególnie w przypadku spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli jednak korzystamy z Zooma w pracy lub współdzielimy konto z innymi osobami to warto wiedzieć jak włączać lub wyłączać filtry oraz wirtualne tło na Zoomie.

Filtry Zoom

Zoom ma kilka darmowych filtrów, z których można skorzystać. Można na przykład założyć maseczkę, kapelusz, wianek z kwiatów czy piracką opaskę na oko. Zoom umożliwia wybieranie i przełączanie filtrów w zależności od nastroju i odbiorców spotkania.

Aby włączyć lub wyłączyć filtry podczas spotkania, należy kliknąć strzałkę w górę obok ikony kamery i wybrać opcję Choose Video Filter (Wybierz filtr wideo). Następnie można wypróbować każdy z filtrów. W tym miejscu również wyłączymy filtry.

Filtry Zoom

Istnieje też możliwość korzystania z filtrów innych aplikacji jak na przykład Snap Camera. Aby skorzystać z dodatkowych filtrów należy pobrać i zainstalować aplikację innej firmy oraz upewnić się, że Zoom został zaktualizowany do najnowszej wersji  (należy pamiętać, że instalując oprogramowanie innych firm, może być konieczne zaakceptowanie warunków tych firm). Następnie klikamy swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu aplikacji i wybieramy zainstalowaną aplikację w ustawieniach wideo. Aby usunąć filtry innych aplikacji podczas spotkania należy kliknąć strzałkę w górę obok ikony kamery i wybrać inną kamerę. Jeżeli filtry się nie wyłączyły najlepiej spróbować wybrać każdą z wymienionych kamer, aż do momentu powrotu do normalnego trybu.

Wirtualne tło

Funkcja wirtualnego tła umożliwia wyświetlanie obrazu lub wideo jako tła podczas spotkania Zoom. Ta funkcja działa najlepiej na przykład na tle pustej ściany i z jednolitym oświetleniem.

Aby włączyć wirtualne tło należy kliknąć strzałkę w górę przy ikonie kamery na dolnym pasku. Następnie kliknąć opcję Choose Virtual Background (Wybierz wirtualne tło). Teraz można wybrać jeden z obrazów, wideo lub opcję rozmycia tła. Zoom umożliwia też dodawanie własnych obrazów lub filmów jako tło podczas wideokonferencji. W tym samym miejscu można również wyłączyć wirtualne tło.

Warto wiedzieć, że administratorzy kont Zoom w danej instytucji mogą przesyłać własne wirtualne tła do użytku wszystkich osób lub przypisywać określone tła do użytku przez określone grupy osób. Administrator może także zezwolić użytkownikom na dodawanie własnych obrazów lub ograniczyć ich do tego, co sam udostępnił.

Wirtualne tło Zoom

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ustawianiu filtrów i wirtualnego tła na Zoomie lub poznać inne funkcje Zooma – zapisz się na szkolenie – wszystkiego Cię nauczymy.

Szkolenia:  https://zoom-polska.pl/szkolenia/

17 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  co gdy mam tam none?

 2. Anonim pisze:

  Jak mam zaktualizować zoom

 3. nagro pisze:

  mi po zaktualizowaniu nie działają nadal…

 4. Anonim pisze:

  Co mam zrobić jeśli widzę wszystkie filtry i przy kliknięciu żaden się nie włącza, ładuje się jakby się pobierał po czym przestaje

  • Magdalena Mielniczuk pisze:

   Proszę spróbować pobrać ponownie aplikację. Jeśli to nie pomoże, to Pana sprzęt lub system jest niekompatybilny z aplikacją Zoom.

 5. Adam pisze:

  Jak zmienić tło z czarnego na własne zdjęcie po wyłączeniu kamery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.