iSmart – kamera śledząca lektora

Kamera śledząca lektora - iSmart

W roku akademickim 2021/22 największe uczelnie w Polsce zapowiedziały powrót do nauki w trybie stacjonarnym. Wiele zajęć wciąż jednak ma odbywać się hybrydowo. Coraz więcej uczelni planuje też wprowadzenie nagrywania wykładów oraz udostępnianie ich studentom. Podczas zajęć i wykładów prowadzonych hybrydowo lub do ich nagrywania idealnie sprawdzą się kamery śledzące lektora.

iSmart LTC2-NA2001NV2 to wysokiej jakości kamera śledząca lektora. Jest ona wyposażona w sztuczną inteligencję, która samodzielnie wykrywa prezentera, a następnie precyzyjnie za nim podąża. System śledzenia lektora nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń czy czujników wspomagających śledzenie. Kamera wykorzystuje najnowocześniejszą technologię wykrywania twarzy i ruchu, aby precyzyjnie śledzić lektora. iSmart LTC2-NA2001NV2 zapewnia obraz o maksymalnej rozdzielczości 1080P z kompresją H.265. Obsługuje także 20-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy. Posiada szeroki zakres widzenia, z 86° w poziomie i 52° w pionie. Dzięki pełnoekranowemu obiektywowi nie ma problemu ze zniekształceniami geometrycznymi. Dodatkowo, podłączenie i konfiguracja kamery jest bardzo łatwa. Natomiast dzięki dołączonemu oprogramowaniu można dostosować zaawansowane parametry kamery do własnych potrzeb. Kamera idealnie sprawdzi się w salach podczas wykładów oraz konferencji.

Sala z kamerą iSmart

Funkcje kamery:

 • Bezzałogowe i samodzielne śledzenie

Śledzenie jest realizowane przez sam system. Obiektyw zarządza algorytmem śledzenia, nie ma potrzeby ręcznej obsługi ani stosowania dodatkowych urządzeń/czujników wspomagających.

 • Precyzyjne oznaczanie i śledzenie lektora

Śledzenie opiera się zarówno na technologii wykrywania twarzy, jak i wykrywania ruchu, co zapewnia płynne i precyzyjne działanie funkcji oznaczania i śledzenia nawet w przypadku różnych, bardziej złożonych scenariuszy.

 • Inteligentne śledzenie

System nie śledzi drobnych ruchów, posiada funkcję przechylania oraz automatycznego powiększania i oddalania, gdy wykładowca zbliży się lub oddali. Gdy obiekt zostanie zgubiony, system cofa się do wstępnie zdefiniowanej pozycji i kontynuuje śledzenie w tej pozycji.

 • Strefa śledzenia priorytetów i strefy blokowania

System zapewnia konfigurowalną strefę śledzenia priorytetów, w której odbierany jest śledzony wykładowca, istnieje również osiem stref blokujących używanych do blokowania źródeł zakłóceń, takich jak na przykład projektory, okna, wentylatory itp.

 • Brak efektu „rybiego oka” przy obiektywie pełnoekranowym

Mała soczewka pełnoekranowa systemu śledzenia rozwiązała problem zniekształceń geometrycznych. Może być używana jako standardowy obraz do nagrywania obszaru, w którym znajduje się wykładowca.

 • Łatwe podłączenie i konfiguracja

Kamera jest dostarczana tylko z interfejsami wideo HD-SDI, interfejsami zasilania i sterowania, dzięki czemu można łatwo ją podłączyć. System zapewnia bezpłatne oprogramowanie umożliwiające sterowanie kamerą z komputera oraz zarządzanie śledzeniem i inne konfiguracje. Obsługuje standardowe protokoły VISCA i Pelco D, aby bezproblemowo komunikować się z urządzeniem sterującym.

Kluczowe cechy kamery iSmart LTC2-NA2001NV2:

 • Wyjście USB 2.0
 • Precyzyjne oznaczenie i śledzenie lektora
 • Bezobsługowe i samodzielne śledzenie
 • Inteligentne śledzenie
 • 1/2,8 „CMOS, 20-krotny zoom optyczny
 • Wbudowana funkcja nagrywania rozmów
 • Łatwe podłączanie i konfiguracja

Pobierz specyfikację kamery kamery iSmart LTC2-NA2001NV2.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kamerze iSmart LTC2-NA2001NV2 lub poznać inne produkty do wyposażenia sal wykładowych lub konferencyjnych – skontaktuj się z nami!

Możesz także poprosić o wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.