Co musisz wiedzieć żeby zacząć korzystać z Zooma? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej zadawane pytania Zoom

Zoom to obecnie jedna z najbardziej znanych i popularnych platform wideokonferencyjnych na świecie. Aplikacja działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Co trzeba wiedzieć aby zacząć korzystać z Zooma? Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Zooma.

Jak dołączyć do spotkania na Zoomie?

Dołączanie do spotkania Zoom jest bardzo łatwe. Co ważniejsze, aby dołączyć do spotkania nie potrzebujemy zainstalowanej aplikacji. Można to zrobić również z przeglądarki. Aby dołączyć do spotkania należy kliknąć link, który przesłał nam organizator spotkania. Następnie pojawi się okno przeglądarki z pytaniem, czy otworzyć aplikację Zoom (jeśli posiadamy ją zainstalowaną), czy dołączyć z przeglądarki. Jeżeli posiadamy również numer ID spotkania oraz hasło (opcjonalnie) możemy dołączyć bezpośrednio z aplikacji, klikając ikonę Joini wpisując numer ID danego spotkania.

Jak korzystać z Zooma? Dołączanie do spotkania

Jak zorganizować spotkanie?

Zorganizowanie spotkania w Zoomie jest równie proste. Jeśli korzystamy z aplikacji, należy kliknąć ikonę New Meeting i spotkanie automatycznie się rozpocznie. Jeżeli zależy nam, aby zaplanować spotkanie Zoom w jakimś konkretnym terminie klikamy ikonę Schedule oraz wypełniamy pola takie jak: temat spotkania, data i godzina, czas trwania itp. Spotkanie można zaplanować także logując się na swoje konto na stronie zoom.us.

Jak korzystać z Zooma? Planowanie spotkania

Jak włączyć lub wyłączyć kamerę i mikrofon podczas spotkania?

Aby wyłączyć mikrofon należy nacisnąć obrazek mikrofonu z napisem Mute – w dolnym pasku – w jego lewym rogu. Obrazek mikrofonu zostanie przekreślony i w tej chwili użytkownik staje się niesłyszalny dla innych. Jednocześnie przy podpisie w lewej, dolnej części ekranu pojawi się przekreślony mikrofon – inni uczestnicy spotkania widzą, że mikrofon jest wyłączony. Aby odblokować mikrofon należy nacisnąć ikonkę przekreślonego mikrofonu z napisem Unmute w dolnym pasku. Następnie przekreślenie mikrofonu zniknie – użytkownik będzie teraz słyszany przez innych uczestników spotkania.

Z włączeniem lub wyłączeniem kamery jest bardzo podobnie. Aby wyłączyć swoją kamerę należy nacisnąć ikonę kamery z napisem Stop Video w dolnym pasku ekranu. Jeżeli chcemy z powrotem włączyć kamerę – naciskamy ikonę kamery z napisem Start Video w dolnym pasku ekranu.

Włączanie kamery i mikrofonu

Jak udostępnić swój ekran podczas spotkania?

Jeżeli podczas spotkania na Zoomie chcemy udostępnić ekran swojego urządzenia, wystarczy kliknąć ikonę Share Screen znajdującą się na środku dolnego paska. Istnieje możliwość udostępnienia różnych treści takich jak np. dokument Word, Excel, prezentacja w Power Point, strona internetowa itp. Można również udostępnić białą tablicę – Whiteboard.

Jak korzystać z Zooma? Udostępnianie ekranu

Jak włączyć lub wyłączyć filtry na Zoomie?

Aby włączyć wirtualne filtry na Zoomie należy nacisnąć daszek ^ przy ikonce kamery w dolnym pasku. Następnie pojawi się lista, z której trzeba wybrać opcję Choose Video Filter. Następnie wybieramy już filtr, który nam się podoba i gotowe! Aby wyłączyć filtr należy kliknąć okienko z napisem None.

Aby dowiedzieć się więcej o filtrach oraz wirtualnym tle na Zoomie kliknij tutaj.

Filtry Zoom

Jak zaktualizować aplikację Zoom?

Zoom regularnie udostępnia nowe aktualizacje aplikacji. Aktualizacje najczęściej dodają nowe funkcje, a także naprawiają błędy. Zalecamy aktualizację do najnowszej wersji, gdy tylko będzie dostępna. Aby zaktualizować aplikację wystarczy zalogować się na swoje konto Zoom w aplikacji. Następnie klikamy zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybieramy opcję Check for Updates.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o aktualizacji Zooma – kliknij tutaj.

Aktualizacja Zoom

Zapraszamy również na szkolenie z podstawowej obsługi, aby poznać więcej funkcji i dowiedzieć się jak korzystać z Zooma!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.