
Zapraszamy na nowy cykl darmowych webinarów – „Technologie wideokonferencyjne w edukacji. Jak sprostać nowym wyzwaniom w procesie nauczania?”,w ramach którego eksperci z firmy Acnet będą krok po kroku przedstawiać informacje na temat wyzwań w procesie nauczania podczas pandemii, praktyk stosowanych przez szkoły i uczelnie wyższe oraz nowości sprzętowych i technologicznych dla edukacji. Spotkania odbędą się w trzech terminach, a wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań i wyrażania swoich opinii. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o uczestnictwie w webinarze.
Webinar „Technologie wideokonferencyjne w edukacji. Jak sprostać nowym wyzwaniom w procesie nauczania?” odbędzie się w trzech różnych terminach:
- 30.08.2021 godz. 13:00 – 15:00 – zapisz się
- 15.09.2021 godz. 17:00 – 19:00 – zapisz się
- 17.09.2021 godz. 09:00 – 11:00 – zapisz się
Jaki jest program webinaru?
- Część I: Wyzwania w procesie nauczania podczas pandemii
Jak pandemia wpłynęła na proces oraz efekty kształcenia? Jak szkoły i uczelnie radzą sobie z nauczaniem zdalnym i hybrydowym?
- Część II: Dynamiczny rozwój systemów wideokonferencyjnych
Jak zmieniły się najbardziej popularne systemy wideokonferencyjne? Jak platformy dostosowały się do potrzeb szkół i uczelni?
- Część III: Nowości sprzętowe i technologiczne dla edukacji
Jakie są główne trendy rozwiązań do wyposażania klas szkolnych, auli akademickich oraz sal konferencyjnych?
- Część IV: Dyskusja
Jak wykorzystać potencjał wideokonferencyjny do efektywniejszego kształcenia? Porównanie doświadczeń uczestników webinaru podczas pandemii.
Dla kogo jest ten webinar?
Webinar jest skierowany głównie do dyrekcji szkół podstawowych i średnich, władz uczelni, nauczycieli szkolnych i akademickich, osób odpowiedzialnych za działy IT, a także do pracowników kuratoriów i jednostek samorządu itp.
Kto poprowadzi webinar?
- dr inż. Krzysztof Kontek – prezes firmy Acnet sp. z o.o. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, doktor ekonomii z SGH. Kierownik kilku grantów Narodowego Centrum Nauki. Autor publikacji w czołowych czasopismach na świecie (m.in. Management Science). Bogate doświadczenie naukowe (również w CERN, Genewa) oraz biznesowe – był prezesem kilku spółek z branży teleinformatycznej oraz zarządzającym w funduszu inwestycyjnym.
- Mgr Anastazja Stadnicka – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w firmie Acnet sp. z o.o na stanowisku młodszy kierownik projektu, gdzie zajmuje się głównie systemami wideokonferencyjnymi oraz ich wykorzystaniem w różnych sferach. Przeprowadza szkolenia z obsługi systemu Zoom dla pracowników szkół oraz uczelni. Dodatkowo prowadzi korepetycje w trybie zdalnym oraz hybrydowym.
- Inż. Mariusz Piotrowski – absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie, wieloletni pracownik międzynarodowych korporacji w obszarach: telekomunikacja, zdalne szkolenia oraz rozwój pracowników. Specjalizuje się w systemach wideokonferencyjnych, IP PBX oraz UC (Unified Communications). Posiada wiedzę na temat rozwiązań sprzętowych do prowadzenia wideokonferencji oraz przygotowania sal konferencyjnych lub wykładowych, spotkań online oraz transmisji na żywo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Aby wziąć udział w webinarze wystarczy zapisać się na wybrany termin.
Do zobaczenia!